Červenec 2011

Harry Potter a relikvie smrti - část 2.

20. července 2011 v 16:31 | Jannie |  Recenze a kritiky
Hned v úvodu bych vám chtěla říct, že tento film bych vůbec nezařadila mezi nepodařené zfilmování knih.Naopak můj názor je takový, že ačkoliv jsem do toho nevkládala moc velké naděje, mile mě to překvapilo.Vůbec jsem nečekala takový závěr.I když jsem četla knihu, tak jsem byla překvapená z tak emociálního ukončení.
Jinak to vezmu krátce.
Co bych filmu vytkla?Možná jen to, že přidali nějaké scény navíc, které film zbytečně prodloužily.Například skok Harryho a Voldemorta do jakési propasti, o které jsem vůbec nevěděla že tam je, byl podle mě naprosto zbytečný.Jednoduše to mohli udělat jako v knize, ale oni asi nechtějí jednoduché úkoly.
Zbytek se mi líbil.Jak loupež u Gringotových, tak bitva a okolnosti kolem ní.Nejvíc se mi asi líbila scéna, kdy Neville mluvil k Voldemortovi a říkal: "Harry i ostatní stále žijí.Tady v nás."
To bylo úžasné.A potom ještě když domluvil, jak se Harry vykroutil Hagridovi a Voldy a jeho poskoci jenom čuměli.To byla skvělá scéna.Nebo když Neville usekl hadovi hlavu přesně ve chvíli kdy Bezová hůlka odmítla Voldemortovi poslušnost.
Myslím, že sága se ukončila jak nejlépe do šlo a docela mě i mrzí, že nebude žádné pokračování.Že už nebude žádný Harry Potter a jeho přátelé, kteří udatně bojují proti největšímu zlu.Ale všechna dobrodružství jednou končí, a tak musí také skončit příběh chlapce, který zůstal naživu, aby mohl být zabit...I když zabit nebyl.

Popisek do menu

17. července 2011 v 14:14 | Jannie |  Ostatní grafika
V rychlosti vytvořený popisek do menu.Kvalita nanic a že by to bylo něco extra to taky ne.Prostě jenom něco k zabavení.
PS:Omlouvám se, že jsem zde týden nebyla, ale byla jsem týden mimo domov a příští soboru jedu na dovolenou takže tu taky bude prázdno.

Dvojí život, dvě osobnosti, dvě tváře

10. července 2011 v 10:56 | Jannie |  Téma týdne
Blonďatý muž vystoupil ze dveří a namířil si to mezi stromy.Měsíc v úplňku mu slabě svítil na cestu, když zahloubán do svých myšlenek hledal skupinku dubů, kde často rozjímal a přemýšlel.Sedl si do mechu u jednoho z nich a začal přemýšlet o svém životě.
Když odešel od rodičů, doufal, že jeho život dostane něco do sebe.Že nebude nudný ani stereotypní.To se mu zčásti splnilo, ale šťastný rozhodně nebyl.Žil totiž dvojí život.Měl dvě tváře.
Zavřel oči a pomyslel na ni.Ona byla jedinné světlo, které ho čekalo v jeho ponurém životě.Nenáviděl se za to, že ji musel takto podvádět.Ve dne se tvářil jako slušně žijící chlap, milující manžel a šťastný nastávající otec, kterému ze všeho nejvíc záleží na rodinném štěstí a blahu.A ona mu všechno věřila.Jenže v noci se z něho stával zabiják, zrůda, která vraždila na přání.On neměl na výběr.Byla to jeho práce.
A navíc to byla jedinná dovednost, kterou ho otec naučil a on přesto, že doufal, že ji nikdy nebude muset použít, ji vykonával.
Činil skutky, ze kterých mu bylo špatně a pokaždé, když se ráno vrátil, strávil hodiny v koupelně, aby ze sebe smyl tu špínu.Nešlo to.Nejhorší bylo, že své manželce nemohl nic říct a lhal jí.Podváděl ji tím nejodpornějším způsobem, žil dvojí život, měl dvě tváře, přetvařoval se.Ale žít s tím musel.
"Lucasi?"ozvalo se z keřů za ním a on spatřil svoji manželku, jak k němu kráčí ladným krokem držící se za své objemné bříško.
Smutně se na ni usmál a vzal její studenou ručku do své.Pořádně ji stiskl a nežnými pohyby zahříval.
"Ano?"
"Pojď domů."zašeptala a přivinula se k němu.
Přikývl a pomalým krokem vykročili.Pouze v její přítomnosti zapomínal kým je.Zapomínal na svůj dvojí život a na tváře lidí, kterým vzal život.Pouze ona mu dávala naději.


Houbaření aneb bolestivá a rychlá smrt

7. července 2011 v 19:51 | Jannie |  Příběhy ze života
Jsem mrtvá.A to doslova.S lesem, houbami, a vším tím rostlinstvem, co se tam vyskytuje už nechci mít nic společného!Proč?Hned vám povykládám...
Jelikož jsou prázdniny, které rozhodně nehodlám strávit doma jako minulé prázdniny, rozhodly jsme se se Sněhurkou na vzájemné přespání.Z úterý na středu u mě spala ona a já zase ze středy na čtvrtek.Řeknu vám, to bylo zajímavé.Kromě jiných aktivit jsme se s kamarádama domluvili, že ráno vyrazíme "na hřiby."Myslím, že tento výraz byl jen krycí, protože ve skutečnosti jsme chodili za sebou jak kačeny a dělali kraviny.
V noci jsme se dívaly se Sněhurkou na filmy a ponocování jsme ukončily ve dvě ráno.A na to, že jsme stávaly o půl sedmé(!!!) jsme byly docela fit.Sraz s ostatními byl o půl osmé u školky.Co myslíte, že bylo?Byly jsme tam nejdřív a ještě jsme na ty kryply čekaly!:D Nemohla jsem z nich.Chudáčci zaspali...
Cesta do lesa byla ještě v pohodě, jenže tam to bylo už horší.Náš průvodce Dave (ne že by byl nějaký extra průvodce, ty jeho cestičky byly dost sebevražedné), který byl jako jedinný patřičně oblečený na správné houbaření, ostatní si vzali kraťasy, nás zavedl k potůčku.Přes něj vedl "úžasně" vymyšlený most, tedy kluzký kmen, který byl v polovině rozkladu.Hrůza, děs!Div, že jsem se nepřizabila!Chudák Sněhurka zahučela do kopřiv! :D
Potom jsme dělali, že "hledáme" hřiby, Dave našel jedinnou babku, kterou stejně u lesíka rozkrájel.Dvouhodinová akce tedy přišla vniveč.
Cesta zpět byla hotové utrpení.Nechtěli jsme se vracet přes lávku smrti a tak jsme to vzali jinší cestičkou.Kdybych věděla, jaká ta cestička bude, asi bych našeho úžasného průvodce na místě zabila.Cesta totiž sestávala z kopřiv, které byly dokonce vyšší než já (to jest 183cm) a to už je co říct.Doprlení jsme byli teda pořádně a nohy mě pálí ještě teď!!Všichni nadávali, včetně mě!Ani nebylo divu.Hon na houby se tedy nepovedl, ale sranda byla, i když za takovou cenu!!Ách jo, ty prázdniny jsou hodně náročné.

Podpis

5. července 2011 v 12:21 | Jannie |  Deníček
Vyrobila jsem si svůj blogový podpis, tak tady ho máte.Trvalo to jen chviličku, ale myslím, že bude dobře plnit své účely.Nový lay

2. července 2011 v 16:00 | Jannie |  Deníček
Rozhodla jsem se změnit vzhled blogu, jelikož Francie mi trochu víc nevyhovovala.Zvlášť to menu.Tentokrát jsme se rozhodla pro něco barevného, nic složitého a uvolňujícího.Vytvořeno bylo za chvilku a nastavování, které obvykle trvá půl dne mi teď zabralo chvilku.Jenom jsem měla menší problém s novým způsobem nastavování v blogu, ale i to jsem si za chvilku osvojila.Já myslím, že je to pěkný lay, že je lepší než Francie.Alespoň se tady vyznám.