Prosinec 2011

Nový rok a předsevzetí

31. prosince 2011 v 18:50 | Jannie |  Deníček
Všem mým čtenářům přeju od srdce krásný Nový rok, mnoho úspěchů v novém roce a ať se vám podaří to, o co usilujete.Já osobně mám letos naplánováno jedno předsevzetí a jestli ho tentokrát nesplním, budu nucena se osobně zamordovat.Neřeknu vám o co jde, protože je to vélké tajemství :D.Každopádně, pokud si vy dáváte nějaké cíle, určitě vytrvejte a klidně se mi můžete svěřit :))


Vášniví fotografové!

27. prosince 2011 v 18:54 | Jannie |  Novinky
Opět prosím všechny vášnivé fotografy, aby svými díly přispěly do lednového čísla PHOTOGRAFICKÉ DROGY.Prosím i ty, kteří tak rádi nefotíte, prosím, u nás na Moravě není žádný sníh a tak kdo má alespoň malinko zamrzlé okýnko...PROSÍM.Fotky posílejte do 9.ledna 2012 na email PHOTOGRAFICKADROGA@SEZNAM.CZ.Budu vám moc vděčná.

Náušnice pro Sněhurku

22. prosince 2011 v 19:30 | Jannie |  Moje výrobky
Takovéto náušnice jsem vyrobila pro Sněhurku k Vánocům.Jsou ze zlatých korálků a dalo mi to dost práce.Ještěže se jí líbily, byla naprosto nadšená.Nejdřív nadávala, protože jsem jí je dala do krabičky od žárovek a tu jsem pořádně oblepila izolepou načež jsem na ni přilepila lísteček: "Užij si to rozbalování."Musela jsme se smát, jak byla nabručená, ale líbily se jí.To jsem ráda.) Já od ní dostala vážně tlustý deník z tvrdých desek na moje povídky.ÁÁÁ těším se, až je budu zapisovat.
Sen jménem Harry Potter - Sean Smith

21. prosince 2011 v 13:50 | Jannie |  Recenze a kritiky

K této knize jsem se dostala jen pouhou náhodou, jelikož byla zastrčená někde v zákoutí biografických knih.Přitom bych řekla, že je pro četbu více jak vhodná, jestliže jste tak horliví fanoušci HP jako já.Každý takový musí vědět, jak žila mladá Joanne než se vyšplhala do výššin.Knihu mi donesla kamarádka, když jsem si v knihovně vybírala četbu na Vánoce.Nadchlo mě to a věřila jsem, že to bude úžasným doplnění všech HP knih.A moje předtuchy nezklamaly.

Ze začátku bych podotkla, že knihu jsem rozhodně neměla přečtenou za jeden den.Popravdě jsem se v ní vyžívala celý týden a vychutnávala si ty minutky z Joannina života.Zaujal mě autorův styl psaní, jak všechny detaily z jejího života prokládá také skutečnostmi, které mohly později ovlivnit její tvorbu.

Dalo by se říct, že si zahrál na hadače a ke každému významnému okamžiku či osobě přirovnal někoho z příběhů Harryho Pottera.Například Joannina rázná učitelka matematiky, kterou dívenka "obdržela" po příchodu na novou školu by se dala přirovnat k profesorce MCGonnagalové.Nebo přísný a málokdy se usmívající profesor chemie na střední škole mohl mít jisté vlastnosti profesora Snape.Joanniny sousedé se jmenovali Potterovi.A tak dále a tak dále, existovala spousta souvislostí.

Když Joanne studovala na vysoké škole, umřela jí maminka na roztroušenou sklerózu, což s dospívající ženou otřáslo.Možná proto nežili Harryho rodiče.Možná se autorka slavného Harryho Pottera přirovnávala k chlapci s jizvou na čele.

Také bych dala autorovi plus za dokonalé popsání Joannina osvícení ve vlaku, když jela do Manchesteru.Tam se údajně zrodil onen spásný nápad a pak už potřeboval jen doladit.Joanne si prý představovala malého chlapce, jak jede ve vlaku, sleduje kmitající se krajinu a míři přímo do své nové školy čar a kouzel v Bradavicích.

Autor nadále pečlivě popisuje Joanniny příští kroky, práce v Portu, svatba, dítě, útěk od manžela, který později tvrdí, že se podílel na přípravě knihy a následné několika měsíční strádání, než Joanne konečně dostane příležitost a vystoupá na vrchol své slávy.Tyto okamžiky jsou popisovány pečlivě, dolazeny fakty a domněnkami, co všechno s autorčina života může ještě souviset s příběhy malého chlapce.

Příběh, jak se z malé holčičky, která milovala knihy stala světoznámá spisovatelka je opravdu okouzlující a doporučuji všem, kteří stejně jako já milujete Harryho Pottera.Stojí za to, přečíst si, co všechno musela Joanne podniknou, aby si splnila svůj sen a stala se spisovatelkou.

Na konci mě ještě dost překvapil epilog, kde autor tvrdí, co ho přivedlo k napsaní této knihy.Nebyla to prý sláva ani zajímavost malého hrdiny, ale osobnost jeho autorky.J. K. Rowlingová je jedinečná žena a také ona si zaslouží uznání.Jak ale tvrdí, Harry Potter pro ni nikdy nebyl důležitější než dcera Jessica.

Jediné, co mě mrzí, je, že kniha byla vydáná v roce 2002 tudíž tam nejsou zmíněny všechny díly Potterovské ságy.I když to nemá vůbec co dělat s kvalitou textu.

Pokud jste vášniví čtenáři HP a chcete vědět také něco o jeho autorce, po knize určitě záhněte.Je to jedinečná šance, jak poznat nejen Harryho Pottera, ale i slavnou Jo.

Václav Havel

18. prosince 2011 v 14:48 | Jannie |  Téma týdne
Obávám se, že Havel byl jeden z těch slušných politiků, kteří jen nevykořisťují lidi ke vlastnímu prospěchu, ale také mají starost o vlastní národ.A tak jsme přišli o dalšího slušného člověka a prvního prezidenta ČR.Je to smutné, ale vždycky něco končí a něco začíná.Alespoň na něho můžeme vzpomínat v dobrém, že vykonal něco pro Českou republiku.On by byl jistě rád...

Soubor:Vaclav Havel Signature.svg


Vánoce se blíží

15. prosince 2011 v 19:56 | Jannie |  Jednorázové
Takže, abyste věděli, jde tu o moji první slohovou práci, kterou dávám na blog.Jde o líčení předvánoční atmosféry, takže si toho važte! :DD


PHOTOGRAFICKÁ DROGA - 2.ČÍSLO

13. prosince 2011 v 18:41 | Jannie |  PHOTOGRAFICKÁ DROGA
Ták a máme tu pro VÁS 2. čisílko našeho virtuálního časopisu o focení, psaní a jiných hobby.Podle mě je to docela hezký časopis, co se obsahu týče-povedlo se nám to.Prosím, ohodnoťtě časopis, kladně i záporně, abychom věděly, co máme změnit :).Tak a teď už naše PROSINCOVÉ ČÍSLO.
PS:Omlouváme se za zpoždění, ale začaly jsme s přípravami příliš pozdě, budeme to muset napravit :)
HEZKOU ZÁBAVU VÁM PŘEJÍ JANNIE A ELLA


Náušnice

4. prosince 2011 v 11:33 | Jannie |  Moje výrobky
Vyrobila jsem si hezké červené náušnice.Mohly být kratší, dost mi to zavazí, když si dávám šálu, ale měnit to nebudu.Prosím o vyjádření vašich názorů.