Leden 2012

Krátký oznam + pochlubte se z vysvědčením

31. ledna 2012 v 18:41 | Jannie |  Deníček
Nebudu se vám chlubit s vysvědčením, jak moc se mi povedlo a jak jsem na sebe pyšná. Prostě mám nejlepší možnost, kterou můžete na výpisu vidět, basta tečka. Jen jsem chtěla říct, že se omlouvám těm, kteří čtete moje povídky na povídkovém blogu, že nepřidávám nové kapitoly, ale momentálně pracuju na jednom projektu, který si bere všechen můj čas na pc. Budu ráda, když stihnu PG. Prostě tu nejsem od rána do večera, takže nemůžu dělat grafiku ani psát, kdy se mi zachce. Mám jen omezený čas.
Jinak co vy a vysvědčení? Jak dopadlo? Můžete napsat do komentářů :)
A ti co letos děláte devítku...taky se tam moc bojíte příjímaček jak já?

Horory na dobrou noc 1 - Anthony Horowitz

26. ledna 2012 v 17:30 | Jannie |  Recenze a kritiky

Kniha na mě celkově působí tajemně a taky jsem očekávala, že se budu při čtení třást strachem. Jenže ne. Vzdor strašidelnému žánru a děsuplné obálce jsme nebyla vysděšena, ale spíš šokována. Podle mého názoru si Horowitz potrpí na hrůzou prosáknuté a šokující konce. Z obyčejných věcí, jako je vana nebo fotoaparát, dělá bůhvíjaké předměty zla. A to je na tom právě to originální.
Musím přiznat, že Horowitz si opravdu nemohl vybrat lepší povídku na začátek knihy. Po přečtení mě naplnila bázeň a napadlo ě, jak něco takového mohlo toho člověka napadnout. Dokonce jsem se i obávala naší vany, ale to byl holý nesmysl. Příběh se jmenuje Vana.
Isabeliny rodiče si pořídí viktoriánskou prastarou vanu, ale jí se to už ze začátku nelíbí. Odmítá se v ní koupat. Vana jí předvádí děsivé vize, zdá se jí, že se koupe v krvi a ze zrcadla ji pozoruje neznámý muž. Jednoho dne to už Isabela nevydrží a vypraví se do obchodu, kde byla vana pořízena. Prodavač jí sdělí děsivou pravdu.
Nebudu vám říkat konec v případě, že byste si to chtěli někdy přečíst. Ale je to vážně šokující a neočekávané.
Z této knihy mě dále ohromila ještě povídka Harrietin hrůzný sen a Muž se žlutou tváří.
Celkově bych řekla, že pro někoho to ani strašidelné být nemusí. Dokonce ani já se netřepala hrůzou a četla jsem povídky i v noci. Ale určitě to ve mně nechalo nějakou stopu. A jistě jsem si něco uvědomila. Že i obyčejné věci, nemusí být tak nevinné, jak vypadají. Jak se říká, pod lampou je největší tma. A obavami vás může naplnit cokoliv.
Mám v plánu si určitě přečíst i další díly. Kniha je originální, takže vám, hororovým i nehororovým příznivcům vřele doporučuji. Podotýkám, že já horory vůbec nesleduju ani moc nečtu, mám z nich doslova husí kůži, takže to není nic hrozného.

Facebook je zlo

25. ledna 2012 v 17:34 | Jannie |  Téma týdne

Naprosto výstižný obrázek

Nebudu ze sebe dělat vyjímečnou a jako řada dalších napíšu téma k Facebooku. Jistě ho každý zná a kdo ne ten přece není "kůůůl". :D Připravila jsem pro vás seznam řetězových reakci aneb Facebook je zlo.


K čemu nevina, když spravedlnost usíná?

20. ledna 2012 v 19:10 | Jannie |  Drabble
Myslím, že nepotřebuje komentář.Trošku delší.


Rozhovor č.1 - Kirma Lee

16. ledna 2012 v 14:11 | Jannie |  Rozhovory s blogery
Tak jsme se s Kirmou dohodly, že uděláme vzájemné rozhovory o svých blozích.Ten se mnou nejdete ZDE a tady vám dávám zpověď milé Kirmy.Kdybyste někdy chtěli zkusit něco podobného stačí napsat na můj email jannieey@seznam.cz.1.Jak dlouho už máš svůj blog a proč sis ho založila?
Blog mám od května 2011, tedy nějaký pátek už to bude :-D Založila jsem si ho proto, že jsem se chtěla podělit o svoje názory ostatním, podělit se o svoje povídky a to všechno, navíc mi přišla škoda strčit to všechno jen do šuplíku.

2.Jak dlouho se zajímáš o japonské zpěváky, anime a mangu?
Přesně si to nepamatuji, ale pořádně zabraná jsem do toho začala být tak v roce 2009, kdy jsem začala poslouchat Dir En Grey a koukla se na první anime, jinak jsem od dětství sledovala Pokémony :)

3.Jakou hudbu máš nejraději?
Nejraději mám tu tvrdší muziku jako metal, Visual Kei hudbu, rock a podobně, samozřejmě výběr u mě je neskutečně velký, neřeším styl, když se mi song líbí.

4.Tvoje oblíbená kniha
Mám jich více, ale nejvíce mě zaujala kniha Geraldova hra od Stephena Kinga, samozřejmě ten žebříček se mění.

5.Tvůj oblíbený film
Piráti z Karibiku, ale samozřejměje jich více.

6.Někdo, koho obdivuješ, popřípadě je tvým vzorem
Asi mí rodiče

7.Co nemáš ráda a co ano?
Nemám ráda namyšlené lidi, co si o sobě moc myslí, nespravedlnost, pomluvy a lidi, co si neumí vytvořit vlastní názor a jdou jen s davem... A co mám ráda? Optimistické, přátelské a vtipné lidi, co se umějí bavit, hlavně respektují mojí ztřeštěnou náladu nostalgického blbce xD

8.Jaké máš zájmy, koníčky?
Anime, manga, knihy, hudba, filmy, setkávání s přáteli, psaní na blogy....

9.Čemu by ses chtěla věnovat celý život, co tě natolik baví?
Učit se jazyky, můj sen je jich umět alespoň 10, teď umím 3, z toho ten jeden jen trochu a to je japonština, tu se učím od září 2011, jinak můj sen je cestovat a poznávat nové lidi.

10.Tvé heslo nebo motto, kterým se řídíš
Je jich moc, ale vypíchnu jen ty nejdůležitější: žiješ jen jednou, Je lepší být nenáviděn pro to, co jsi než pro to, co nejsi a poslední citát je anglicky: Nobody dies a virgin. Life f**ks us all.

PHOTOGRAFICKÁ DROGA - 3.ČÍSLO

12. ledna 2012 v 19:04 | Jannie |  PHOTOGRAFICKÁ DROGA
Velice se omlouvám, ale já to prostě dřív nestihla!Stydím se ještě víc, protože je to již podruhé.Jenže kolegyně měla menší spoždění s dodáváním materiálu.Snad se to už nestane :D Další PG je na světě, děkujeme našim dosavadním čtenářům, kterých je velice málo a přejeme mnoho zdaru při čtení.A zábavu :D Upch, a já se jdu učit...


zdroje:


Frozen flowers

9. ledna 2012 v 17:08 | Jannie |  Příroda
Po dlouhé předlouhé době jsem se uráčila zase něco grafického vytvořit. Poslední dobou jsem tvořila jen pro svůj blog, ale teď tu máte něco ke stažení. Moc se mi nezdá sladění barev, ale jinak se mi to líbí. Dokonce jsem přidala podtržítko, což normálně nedělám, takže to berte jako bonus.)
Průzkum č.1 - Homosexualita a bisexualita 2 /2

8. ledna 2012 v 16:36 | Jannie |  Průzkumy
Výsledky ankety:

► většina hlasujících (celkem 11 lidí) zastává názor č.1 tedy : "Určitě by mi to nevadilo.Pro takové věci mám cit, prostě se to děje a je to čistě jejich věc.Podle mě je to naprosto normální."

► celkem 3 lidé by si pomyslelo : "Nejspíš by mi to bylo trochu nepříjemné, ale nic s tím nenadělám.Planeta se točí dál."

► a jenom 1 člověk řekl: "To je proti přírodě.Nechápu takové lidi, někdy se mi to i docela hnusí.Prostě by se tohle dít nemělo."

► a jsem velice moc ráda, že nikdo nehlasoval pro poslední možnost.Průzkum č.1 - Homosexualita a bisexualita 1/2

3. ledna 2012 v 19:18 | Jannie |  Průzkumy
Rozhodla jsme se založit novou rubriku na téma průzkumy.Když mě zaujme nějaké téma, udělám na ni anketu a po pár dnech vyhodnotím situaci.Samozřejmě se bude jednat především můj názor, ale také vaše názory jsou důležité.Prosím, zapojte se.

Prvním průzkumem bude homosexualita a bisexualita.Jak reagujete na tyto podměty?Připadá vám to normální, nebo se vám hnusí takové věci?Klidně vyjádřete svůj názor, všechno je anonymní, pouze napiště do komentářu, zda jste hlasovali, abych vás mohla informovat o výsledcích.
Podle mě jsou tyto věci naprosto přirozené a nemám vůči tomu nic.Dokonce mi vadí, když tyto lidi někdo ošklivě uráží a nedokáže se alespoň trošku vžít do jejich situace.Proto hlasuji pro první možnost.V té poslední jsem raději nevypisovala podrobnsti, protože jsem se něchtěla dotknout některých lidí, kteří třeba patří mezi tyto dvě skupiny lidí.
Pokud bych se KOHOKOLIV tímto tématem dotkla, klidně se vyjádřete.Důležitýá je i kritika.