Duben 2012

Z absolventského koncertu

25. dubna 2012 v 19:22 | Jannie |  Deníček
Nuže, mám tu pro vás tedy slíbene malby, které se staly předmětem mojí absolventské práce. Je to focené již na místě a přidávám také kopii textu. A byla bych ráda, kdybyste nic z toho nijak nezneužili. Díky.Můj text:


Je to tam! :)

25. dubna 2012 v 13:33 | Jannie |  Deníček
Ano, Jannie to zvládla!
Musím se pochválit a veřejně zde prohlásit, že mě přijali na druhé nejlepší gymnázium ve Zlínské kraji. Pokud někdo znáte Gymnázium Lesní čtvrť, nebo ho dokonce navštěvujete, chápete jistě moji radost. Dávala jsem si přihlášku ještě na jedno gymnázium, ale tam jsem skončila sedmá pod čarou a Sněhurka ještě níž, takže bylo jasné, že spolu hold na školu nepůjdeme. Mrzelo mě to, strašně, i teď mě to mrzí, ale nic s tím nenadělám. Tak mě ještě utěšovalo vědomí, že budu na škole s mým bratříčkem, když nás přijmou. Bohužel, přijali jenom mě...Nechápu to, když on je stokrát chytřejší. A také nechápu, jak jsem mohla skončit sedmdesátá šestá ze stodvaceti :DD. Inu, stal se zázrak.
Jinak Sněhurka se dostane na školu na odvolání a bratříčka na druhou střední vzali, za což jsem upřímně moc ráda, pač jsem měla velký strach, aby se nepřidal k té dlouhé řadě vyvrhelů, jež lačně čekají na druhé kolo, takže už mě nic netrápí. Snad jen vědomí, že nebudeme spolu. Ale jednou jsme se odloučit museli. A to myslím jak na Sněhurku, tak na moje milované dvojče...
Dneska mám absolventský koncert, budou tam vystaveny mé práce, tak je sem později hodím.

S láskou
Jannie

Kapky rosy - PHOTOSHOP

23. dubna 2012 v 18:35 | Jannie |  Ostatní grafika
Moje úplně první práce v PS. Líbí? Já sama jsem s ní nadmíru spokojená a na první pokusy se mi povedla. Ano, přiznávám to. Sami můžete ohodnotit kvalitu.
PS: Dneska jsem dělala přijímací zkoušky a zítra mě čekají další. Myslím, že se mi povedly, ale bohužel výsledky ještě nevím.


PHOTOGRAFICKÁ DROGA - 6.ČÍSLO

22. dubna 2012 v 16:36 | Jannie a Ella |  PHOTOGRAFICKÁ DROGA
Ani nevíte jak se stydím, že jsme se tolik spozdily. O celých dset dní. No tohle! :D Doufám, že vám to nevadí a i tak si číslo užijete :)


Třídní trička

14. dubna 2012 v 11:20 | Jannie |  Deníček
Ano, je to tak milí přátelé, naše třída už si objednala třídní trička. Včera je slavnostně Klára přinesla do školy. Ihned jsme se na krabici vrhli a každý si vzal to svoje. Nosili jsme je celý den na sobě. Každý má na levém rameni svoji přezdívku, já samozřejmě Jannie :D, a předek zdobí slogan: "Vzorec na život z taháku nevyčteš" , což mi příjde dosti výstižné a vzhledem k tomu, že náš třídní je matikář, i vhodné. Přidávám fotku i s mojí maličkostí ( hrůza :D) a ohodnoťte sami kvalitu našeho výběru.


Wycieczka do Auschwitz

9. dubna 2012 v 9:02 | Jannie |  Deníček
Ještě si pamatuji, jak jsem před necelým rokem psala veselý článek o Exkurzi do Slavkova. Tato exkurze už tak veselá nebyla. Nemusím jistě vysvětlovat proč. Každý trochu vzdělaný člověk ví, co byla Osvětim za místo a jaká atmosféra se kolem toho místa vznaší i dneska. Tedy, kdo má zájem, přečtěte si nyní, jak se na to dívám já.


Průzkum č.2 - Láska přes internet 1/2

3. dubna 2012 v 17:15 | Jannie |  Průzkumy
Možná jste to někdo zažil, nebo jste to prožívaly společně s kamarádkou, které se něco takového přihodilo. Láska přes internet, aneb seznámí se dva lidi, pošlou si fotky, pokecají, avšak bydlí od sebe moc daleko, aby se mohli často vídat. Zkusí se nějak setkat, ale ani jednomu se do toho nechce, protože něco zamlčeli. Tak to většinou bývá. Kouká z toho buď trapas a nebo velké nebezpečí v podobě uchyláků, kterým jde jen o jedno. Jen málokdy se podaří, že jsou to opravdu dvě spřízněné dušičky, které si v ničem nelhaly. Tak co, děvčata, jaký názor máte na tuto věcičku?
Byla bych ráda, kdybyste krom ankety vyjádřili své názory v komentářích.
*U POSLEDNÍ ODPOVĚDI JSEM UDĚLALA CHYBU. TAKHLE ZNÍ SPRÁVNĚ:
"K něčemu takovému se stavím neutrálně."

Majk Spirit

2. dubna 2012 v 16:07 | Jannie |  Herci-Filmy
Nedávno jsem vytvořila celkem povedený lay se slovenským raperem Majkem Spiritem. Sama ho poslouchám a myslím, že jeho texty jsou smysluplné a pravdivé. Avšak nemohla jsem se rozhodnout, jakou barvu dám do stránky a lišty nahoře. A tak tu máte rovnou osm verzí. Myslím, že každý si umí změnit barvu pozadí, kdyby se ani jedna barva nelíbila. A "naporcovat" design zvládne každý, kdo dokáže ořezat fotky. Takže si s tím dělejte co chcete. Ale prosím, zachovejte zdroj.
Přidávám song, který se mi od Majka nejvíce líbíAprílová báseň

1. dubna 2012 v 16:53 | Jannie |  Básně
Dříve býval starý pán
říkal si Aprílu král
avšak humor postrádal
Mračil se, ten náš pan král.

Pak ale jej potkal vtip
a hned bylo králi líp
spojili se dohromady
Vtipný Apríl byl tady.

První duben obsadili
a pak všude rozhlásili
"První duben, Aprílu čas
nachytá se každý z vás."

Tak to po staletí bylo
a jak všem se bídně žilo
aspoň na Aprílu čas
nachytal se každý z nás.

Přítel je jako druhé JÁ

1. dubna 2012 v 16:44 | Jannie |  Téma týdne
Přítel je jako druhé já.
Marcus Tullius Cicero


Myslíte, že tento muž má pravdu? Já sama bych tam přidala ještě přívlastek "opravdový". Protože jen opravdový přítel, který ukázal, že vaši důvěru si zaslouží, může vědět všechny podrobnosti o vás samém. Opravdový přítel je jako vaše studnice, kam můžete ukládat svá tajemství.
Já osobně mám nejlepší kamarádku (už jsem o ní párkrát mluvila, jestli si vzpomnáte a na blogu jí říkám Sněhurka) a nikdy na světe bych se jí nevzdala. A já doufám, že naše přátelství vydrží, i když spolu možná nepůjdeme na střední školu a už se nebudeme vídat tak často. Doufám, že ten citát bude platit napořád, ale upřímně si nejsem jistá. Ale aspoň prosím, aby na mě Sněhurka nezapomněla. Už jen proto, že jsme spolu prožily tolik rošťáren a všeho možného.
A tak jsem ráda, že mohu alespoň nyní říct, Sněhurka je jako moje druhé JÁ.