Červenec 2012

Pes Baskervilský - Arthur Conan Doyle

28. července 2012 v 13:49 | Jannie |  Recenze a kritiky

Vzhledem k tomu, že šlo o moji první Doylovku a zároveň o první knihu detektivního žándru, již jsme kdy četla, byla jsem mile překvapena. Každý z nás, kdo četl tohle velkolepé dílo, jistě potvrdí následujicí myšlenku; že Sherlock Holmes neboli jeho autor pan Doyle byli géniusové. Upřímně, kdyby v příběhu nebylo pana Holmese a jeho urychlených myšlenkových pochodů, které jsem z části ani nechápala, byla bych nejspíš stejně zmatená jako Watson, ne-li více.
Musím se přiznat, že ze začátku mě to moc nelákalo a do čtení jsem se nutila pouze z doporučení ostatních. Posléze, když se Watson s mladým baronetem odebral na Baskervilský zámek, začal být děj zajímavější. Domnívám se, že nejsem jediná, kdo si myslel, že Stapletonovy jsou neviňátka! Nikdy by mě nenapadlo, že budou to, co byli.
Z děje raději nic prozrazovat nebudu, pro ty, kdo ještě danou knihu nečetli. Styl psaní pana Doyla patří k takovým těm starým dobrým stylům, ve kterých se vyznáte a které vám odhalí víc než čekáte. Hodně se mi líbily Holmesovy a Watsonovy sáhodlouhé diskuze, co se týče případu i odhalení osoby doktora Montimera a také Watsonovy deníkové zápisy. Udivilo mě, jak z jediného detailu dokázal vyvodit tolik věcí a přiznám se, že občas jsem to i považovala za nemožné. Ale pan Doyle dokázal Holmesovu úžasnost , kterou kolem sebe šířil svým rozumným a logickým uvažováním, hezky vyvážit, když našeho slavného detektiva tak trochu "přechytračil" muž v drožce. A to se mi na tom právě líbí.
Vřele doporučuji těm, kdo ještě nečetli a byla bych ráda za vaše názory na toto dílko. Mimochodem, místy to bylo i strašidelné, hlavně když se mluvilo o kletbě a když se na místě činu objevoval pes!

Už jen pouhý měsíc...

27. července 2012 v 19:56 | Jannie |  Téma týdne
...a prázdniny jsou nenávratně fuč. Téměř třicet sladkých dní volna uplynulo a nyní se nacházíme v polovině. Udivuje mě, jak rychle ten čas utíká. Vždyť před chvílí jsme teprve opuštěli školu. Připadá mi to, jako pouhý týden. A to jsem měla na prázdniny tolik plánů. Přespání u Sněhurky, zábavy, kina, aquaparky. A co z toho se splnilo? U Sněhurky jsem ještě nespala, jediná zábava pro mě znamenala rozlučák, který ani nedopadl zcela podle mých představ a musela jsem domů už ve dvanáct. V kině jsem byla jednou a do aquparku jsem také ještě nezavítala. Chtěla jsem zhubnout, abych byla v novém školním roce alespoň trochu k světu, protože prázdninování u babiček se pěkně podepsalo na mém těle, ale také nic. Ptám se sama sebe, proč si vlastně člověk plánuje tolik smělých plánů a cílů, když stejně většinu z toho nesplní. Možná je to tím, že bydlíme na samém konci světa, kam autobus zavítá jednou dvakrát denně a dostat se odtamtud do města je pěkně drahé. Protože i zábavné prázdniny plné zážitků jsou pěkně drahé. Přesto mě ta myšlenka ubíjí...Už jen pouhý MĚSÍC volna a pak se můj živ ot zcela změní. Vrhnu se do úplně nového prostředí, poznám nové lidi, ale taky se budu muset vyhrabat z podušek lenosti, které se ke mě dennodenně kupí. Gympl dá přece zabrat nebo ne?
Už jen měsíc...

PHOTOGRAFICKÁ DROGA - 9.ČÍSLO

16. července 2012 v 19:32 | Jannie |  PHOTOGRAFICKÁ DROGA
Další číslo je tu. Tentokrát trochu k zamyšlení, ale určitě se vám bude líbit. Ohodnoťte prosím komentáři.


Obšívané kuličky

9. července 2012 v 21:53 | Jannie |  Moje výrobky
Zde vidíte poslední výrobek z mojí první a doufám že ne poslední objednávky. Dřela jsem se na tom dlouho, jelikož schém,a které mám, je určeno pro větší velikosti rokajlu a tady byly dané ty menší. Ale nakonec se zdárně podařilo a zde vidíte výsledek :))) Kdo je náhodou kreativní nátury a chtěl by si něco takového zhotovit sám, napište email a pošlu vám návod :)) Jinak pro zajímavost, šito peytovým stehem, pro ty, kteří alespoň trošku rozumí. A jinak hodnoťte o stošest :D


Nový design

3. července 2012 v 9:23 | Jannie |  Grafika
Po dlouhé době blog opět změnil obleček. Z té červené se mi už točila hlava kolem a ačkoliv ji mám ráda, dala jsem tentokrát přednost jiné bravě - modré. Celkem jsem s designem spokojená, žádné velké problémy nebyly.