Září 2012

Au revoir

25. září 2012 v 18:11 | Jannie |  Novinky
Dlouho jsem se odhodlávala k nějakému razantnímu kroku tady na blogu. A nuže, nyní jsem ho opravdu udělala. Jelikož jsem nezvládala tři blogy ani o prázdninách, naivně jsem si myslela, že je budu stíhat, teď, ve školní rok je to daleko horší. Nestíhám ani jeden. Ačkoliv mě mrzí, že opouštím svůj grafický blog, který vedu již téměř druhým rokem, napadlo mě, že bude lepší všechny blogy spojit v jeden. Dalším plusem je spoluautorství s Ellou, již znáte z povídkového blogu. Přesto tento blog ani zbývající dva nesmažu, kdykoliv budete mít přístup ke starým příspěvkům.
A teď již zbývá jen říct au revoir amateur-graphics, jannie-povidky a jannie-sperky a přesunout se na nový, jehož adresu naleznete. ZDE.
Sbohem, věrní čtenáři

Jsem šíleně dospělá!

5. září 2012 v 20:34 | Jannie |  Téma týdne
Vážně? Opravdu jsem? Trochu si tak připadám. V mém životě se toho spousta změnilo za poslední dobu. Skončily prázdniny a já nastoupila na školu, na níž je potřeba se chovat zodpovědně a dospěle. Nedělat si z profesorů ( Neustále si zvykám na to oslovení pane profesore/paní profesorko ) nepřátele. Pilně se učit na každý den. Dělat poctivě domácí úkoly. Nosit všechny pomůcky k učení. Zkrátka dělat, co je třeba, abych ten prvák vydržela. Zatím všechno dodržuji, ačkoliv testy ještě žádné nepíšeme, to teprve příjde. Ale v devítce jsme byla pravým opakem. Ukončení základky pro mě byla výzva, jak štvát učitele, bavit se, smát se a dostat i pár poznámeček. Kašlala jsem na morálků (alespoň u některých učitelů), učila jsem se jen na písemky a přesto jsem měla skvělé výsledky. Na mé nové škole to však stačit nebude. Budu muset nasadit mnohem rychlejší tempo. Budu muset dospět. Možná si říkáte, co takový člověk dělá na gymplu. Ale prázdniny mě zcela proměnili. Nyní se bojím každého karambolu, každého kroku vedle, protože teď už si všechno řídím sama. Je to snad tím, že jsem konečně pocítila tu zodpovědnost na svých bedrech? Že jsem dostala rozum? Snad. Snad jsem dospěla.

Jedeme dál...

1. září 2012 v 13:46 | Jannie |  Téma týdne
Moji milí čtenáři
Chci se vám omluvit za svoji delší nepřítomnost, ale důvod byl zcela jednoznačný. Byla jsem na seznamovacím výletu se svojí novou třídou. Povedlo se to tak, jak jen to bylo možné a překonalo má očekávání. Znali jsme se někteří už z facebooku, ale tam jsme ten kolektiv ještě utvrdili a myslím, že jsme jediná třída, která se takhle moc baví. Máme super srandovní kluky, kteří dokážou pobavit. Poznali jsme se, ve všech hrách si pomáhali, takže myslím, že začátek je dost slibný. Taky jsme psali dopis sami sobě, jenž si přečteme za čtyři roky na stužkovacím večírku. Tématem byly cíle do budoucna a přání a tužby.
Ani jsem nemohla uvěřit, že už budu za chvíli na střední. A najednou se otcnu na seznamovacím výletu, kde znám jen hrstku lidí a je jen na mě, jak na ně zapůsobím. Naše devítka se rozpustila a každý se rozprchl jinou cestou. Zkrátka jedeme dál, tak to je, mrzí mě to, ale myslím, že i tato třída bude super.
Na závěr přidávám naši první třídní fotku. Možná mě poznáte, nápověda: jsem nad tím klukem v červeném tričku :))
Adios přátelé.